طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی

طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی

طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی بطور ویژه برای جمع آوری غبارات حاصل از فرآیندهای مختلف تولیدی در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

غبارات بسیار ریز تولید شده در محیط‌های گوناگون علاوه بر ایجاد اختلال در فرآیند تولید و عملکرد بهینه تجهیزات و ماشین آلات موجود می‌توانند به شکل منبع بیماری عمل کرده و سلامت افراد و کارکنان حاضر در محیط را به خطر بیاندازد. زیرا حجم این گرد و غبار یا ذرات ریز غالبا بالاست، اندازه ذرات بسیار کوچک است در نتیجه می‌توانند به داخل ریه نفوذ نمایند و حتی موجب آسیب به سیستم تنفسی گردد.

غبارگیر صنعتی چیست؟

طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی به منظور جمع‌آوری گرد و غبار و ذرات ریز حاصل از فرآیندهای تولیدی و صنعتی در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

کاربرد غبارگیر صنعتی در صنایع مختلف

جمع آوری غبارات حاصل شده از فرآیندهایی چون تراشکاری فلزات، صاف کاری فلزات برش پلاستیک و جوشکاری، برش چوب و فرآوری پودرهای شیمیایی

استفاده در صنایع هوا و فضا، تعمیرگاه‌های اتومبیل، کابینت سازی، صنایع شیمایی، صنایع الکترونیک، تولید شیشه، آزمایشگاه‌ها، صنایع فلزکاری، صنعت تولید کاغذ

ویژگی‌های غبارگیر صنعتی

اصلی‌ترین ویژگی غبارگیرهای صنعتی، سرعت بسیار بالای مکش آن‌ها می‌باشد. این ویژگی موجب مکش حجم زیادی از هوا و در نتیجه جمع‌آوری سریع غبارات محیط می‌شود. با افزودن یک انشعاب در دهانه مکنده، می‌توان غبارات را بطور همزمان از دو نقطه مکش نمود. پمپ مکش قدرتمند و بهره‌مندی از موتور توربینی بی‌نیاز به تعمیر و با عملکرد دائم کار از دیگر ویژگی‌های طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی می‌باشد.

عملکرد غبارگیر صنعتی

با طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی برخوردار از فیلتر مناسب، تقریبا تمامی تراشه‌ها و ذرات گرد و غبار‌ قابل جدا شدن می‌باشند. فرآیند جمع‌آوری گرد و غبار با اتصال مستقیم غبارگیر صنعتی به بخشی از دستگاه یا از طریق به خطوط انتقالی همانند هودهای صنعتی انجام می‌گیرد.

سیستم فیلتراسیون قدرتمند این مکنده‌ها نیز موجب جمع‌آوری تمام ذرات و غبارات محیط می‌شود. همچنین امکان جمع نمودن ذرات ریز قبل از انتشار در محیط و در نقطه تولید، از دیگر امکاناتی است که توسط غبارگیر‌ها فراهم شده است.

طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی
طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی

طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی

می‌تواند بصورت یک خرطومی منعطف به بخشی از دستگاه متصل شده یا بصورت کانالی ثابت نزدیک به محل ایجاد گرد و غبار قرار گرفته و همزمان با ایجاد گرد و غبار در همان نقطه آن را جمع آوری نماید.

دستگاه غبارگیر صنعتی دارای قدرت مکش کم و سرعت مکش بسیار بالا می‌باشد.

هوای آلوده به گرد و غبار از طریق کانال ورودی دستگاه در قسمت هاپر بوسیله فن نصب شده در قسمت فوقانی به داخل دستگاه مکیده می‌شود بخشی از گرد و غبار در قسمت هاپر از هوا جدا شده داخل مخزن می‌ریزد ذرات ریزتر در سطح داخلی فیلتر می‌نشیند و هوای تمیز از قسمت دهش فن خارج می‌شود.

با خاموش کردن فن سیستم تمیز کننده فیلتر (ویبراتور)، به طور خودکار وارد مدار می‌شود و کیسه فیلترها تمیز می‌شوند تا دستگاه برای کار مجدد آماده شود.

مزایای استفاده از غبارگیر صنعتی

حذف هزینه طراحی، محاسبات کانال کشی و اجرای آن در صورت تغییر وضعیت استقرار ماشین آلات، دستگاه غبارگیر را می‌توان با کمترین هزینه از محلی به محل دیگر انتقال داد در صورتی که در سیستم مرکزی کل کانال‌کشی باید تغییر داده شود.

دلیل ضرورت وجود غبارگیرهای صنعتی

به منظور محافظت از کارکنان و جامعه اطراف در برابر آلودگی ها

به منظور به دست آوردن سود ناشی از محصولات با ارزشی که از این ریز ذرات می توان تولید کرد

به منظور تطابق با استانداردهای کاری و شرایط قانونی مورد نیاز در محیط های کاری

به منظور افزایش کارایی و بهره وری دستگاه ها

به منظور حفظ و بهبود کیفیت محصولات.

انواع غبارگیر صنعتی

غبارگیر تکانی

در طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی یک سیستم کیسه خانه تمیز کننده لرزش وجود دارد. هنگامی که جریان هوا به طور موقت متوقف می شود، سیستم یا خارج از خط تمیز می شود یا کیسه خانه را به بخش هایی تقسیم می کند. طراحی محفظه‌ای، تمیز کردن مداوم واحد را به‌عنوان یک کل ارائه می‌دهد و در عین حال امکان می‌دهد تا محفظه‌های جداگانه برای سرویس‌دهی آفلاین شوند.

غبار گیر صنعتی کارتریج

غبارگیر کارتریج نوعی فیلتر پارچه ای است که برای کاربردهای خاص طراحی شده است. آنها مزیتی را ارائه می دهند که در آن فضای کوچکتر برای جریان هوای یک سیستم بزرگتر کیسه ها ضروری است.

غبارگیر سیکلون

غبارگیر سیکلون نوعی جداکننده اینرسی است که از طریق نیروی گریز از مرکز گرد و غبار را از جریان گاز جدا می کند. هوا با ایجاد یک عمل سیکلونی در محفظه جمع آوری سیکلون تصفیه می شود. یک جریان هوای دایره ای شدید شبیه گرداب، ذرات گرد و غبار را به دیواره سیکلون فشار می دهد که برای جمع آوری به سمت پایه قیف می لغزند. سیستم های سیکلون می توانند سنگین را حذف کنند.

 

کلام آخر

مجموعه مبنا صنعت اسپادانا  فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و با سابقه طولانی خود در ارائه  طراحی یک واحد آبرسانی صنعتی،اجرای تصفیه خانه آب و پساب،اجرای آبرسانی به صنایع،اجرای شبکه انتقال پساب،ساخت فیلتر شنی،کلاریفایر یا زلال کننده،ماشین ریکلایمر،اجرای پروژه های EPC،ریخته گری اسلب،ایستگاه تقلیل فشار،طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی، طراحی و ساخت کولینگ تاور تبخیری و هیبریدی،تصفیه آب به روش RO،اجرای پروژه‌ های صنایع فولاد سازی؛ ساخت فیلتر شنی با بهترین کیفیت میباشد.

Summary
طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی
Service Type
طراحی و ساخت غبارگیرهای صنعتی
Provider Name
مبنا صنعت اسپادانا,
اصفهان، خیایان آراسته، مجتمع تندیس، طبقه چهار، واحد ۴۱, Telephone No.۰۹۱۳۳۰۲۴۱۷۶-۰۳۱۳۲۶۷۶۲۰۶
Area
Iran, Esfahan